بهترین عکاسی و فیلم‌برداری عروسی از نظر کارشناسان بزمینه

بهترین عکاسی و فیلم‌برداری عروسی از نظر کارشناسان بزمینه

فهرست عناوین

فیلم و عکس‌های عروسی به‌یادماندنی‌ترین یادگاری‌های روز عروسی هستند که برای همیشه ارزشمند خواهند ماند. کیفیت عکس‌ها و فیلم عروسی‌تان به عکاس و فیلم‌بردار و همچنین به کیفیت تجهیزات به کاررفته در آن‌ها بستگی دارد. هزینه عکس‌برداری و فیلم‌برداری مراسم حتی برای ارزان‌ترین پکیج‌هایی که توسط آتلیه‌ها پیشنهاد می‌شوند می‌تواند قیمت زیادی داشته باشد. بعضی از عکاسان، خدمات فیلم برداری را نیز ارائه می‌دهند، ولی در کل اگر می خواهید از مراسم‌تان هم عکس و هم فیلم داشته باشید باید حداقل از دو فرد مختلف استفاده کنید.

اگرچه شاید مایل باشید برای عکس‌برداری از مراسم‌تان از عکاس حرفه‌ای استفاده کنید، ولی شاید ترجیح دهید که یکی از اعضای خانواده‌ یا دوستانتان از مراسم‌تان فیلم‌برداری کند. همه این موارد، انتخاب‌هایی هستند که در پیش روی شما هستند شما می‌توانید بسته به بودجه خود، عکاسی و فیلم‌برداری عروسی خود را برنامه‌ریزی کنید.

به دقت در مورد عکاس مراسم‌تان تحقیق کنید تا عکاسی را بیابید که همه خواسته‌هایتان را برآورده سازد. با جستجو در اینترنت و پرس‌و‌جو از دوستان و فامیل‌هایتان به دنبال عکاس مورد دلخواه خود باشید. همچنین تالار عروسی، گل‌فروشی و دیگر کسب و کارهای عروسی نیز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. زمانی‌که با عکاس خود تماس گرفتید از او درباره نوع دوربینها و کیفیت عکس‌ها و اینکه از دستیار استفاده می‌کند سوال کنید. آتلیه‌ها برای مراسم عروسی، منوهایی را پیشنهاد می‌دهند؛ این منوها ترکیبی از عکس‌های چاپ‌شده، عکس‌های دیجیتال، آلبوم عکس‌ها و میزان ساعت فیلم‌برداری از عروسی است.

ابتدا با چند آتلیه تماس بگیرید و تلفنی نحوه برخورد آن‌ها را ارزیابی کنید. بعد از ارزیابی اولیه حضوری به آن‌ها مراجعه کنید و نمونه کارهای آن‌ها را از نزدیک ببینید. در بین آتلیه‌ها دنبال آن‌هایی باشید که نمونه کارهایشان شبیه چیزهایی باشد که شما دوست دارید.

استفاده از سایت‌هایی مانند بزمینه باعث صرفه‌جویی در وقت و زمان شما برای انتخاب آتلیه عکاسی مناسب می‌شود و شما می‌توانید به راحتی از نظرات سایرین مطلع شوید.

برای آنکه هزینه‌های عکاسی خود را کاهش دهید می‌توانید، عکس‌هایتان را چاپ نکنید و آنها را بر روی یک دی وی دی یا هارد تحویل بگیرید.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های عروسی می‌توانید از دوستان یا فامیل‌هایتان برای عکاسی یا فیلم‌برداری روز عروسی استفاده کنید و فقط در داخل سالن مراسم از یک عکاس حرفه‌ای استفاده کنید.

یک راه دیگر برای کاهش هزینه‌هایتان، پیدا کردن آتلیههایی است که تازه افتتاح شده‌اند، چون در ابتدای کار برای پیشرفت و بیشتر کردن مشتری‌ها هزینه کمتری دریافت می‌کنند. همچنین یک راه دیگر برای کاهش هزینه‌های عروسی پیدا کردن یک دانشجوی عکاسی است که علاقه زیادی برای کسب تجربه در زمینه عکاسی دارد.
به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت

زهرا گل محمدی | 1397 مرداد 03


سلام و روز بخیر. ممنون از سایت خوب و جامع شما. ببخشید شما تبلیغ هم میکنید؟ ما یک استودیو عکاسی داریم.

فرزاد | 1397 مهر 08


من یکی از دوستانم عکاس حرفه ایه. از اون پرسیدم بهترین کار اینه که اگه آلبوم نمونه کار رو نشون دادن باید عکس خام اونها رو ازشون بخوایم تا کیفیت ادیت کار رو هم ببینیم.