ترفندهایی برای انتخاب مدل و سایز حلقه نامزدی و ازدواج مناسب

ترفندهایی برای انتخاب مدل و سایز حلقه نامزدی و ازدواج مناسب

فهرست عناوین

اگر معیاری برای انتخاب سایز حلقه‌تان ندارید، با خواندن این مقاله میتوانید اطلاعات خوبی در زمینه سایز حلقه نامزدی و ازدواج بدست بیاروید.

حلقه های ازدواج از زمان های قدیم به عنوان نمادی از عشق ، افتخار و تعلق بوده اند. همانطور که میدانید شکل دایره نه شروعی دارد و نه پایانی، به همین دلیل نشان دهنده عشقی ابدی و جاویدان است.
همچنین عادت در دست انداختن حلقه در انگشت دست چپ بنا به عقیده مصری ها به این دلیل بوده که یک رگ وجود دارد که انگشت چهارم دست چپ را مستقیم به قلب وصل میکند و انداختن حلقه در این انگشت نشان دهنده عشق درونی و ابدی و ارتباط آن با قلب  است.

با توجه به معنای غنی و نمادهای فراوانی که برای حلقه وجود دارد پس حلقه های ازدواج باید به نحوی انتخاب شوند که تا انتهای عمر و به مدت طولانی قابلیت استفاده داشته باشند.

پس لازم است به نکاتی که در زمینه سایز حلقه آورده شده دقت کنید تا حلقه ای که میخرید در همه جا و همه فصل مناسب دستتان باشد.


حلقه ای را انتخاب کنید که متناسب و راحت باشد.

اگه موقع خرید حلقه از جواهر فروشی‌ها در مورد سایز حلقه سوال کنید، به شما خواهند گفت که حلقه‌ای را انتخاب کنید که به دست انداختنش راحت و درآوردنش کمی سخت باشد. اگر حلقه ای با این ویژگی انتخاب کردید،مطمئن باشید که اندازه آن برای دست شما مناسب است و دیگر ریسک و از دست درامدن و گم شدن آن وجود ندارد.

فصل خرید را در ذهن داشته باشید.

سایز انگشتان دست در طول فصل های سال، خصوصا در دو فصل تابستان و زمستان تغییر می‌کند. . برای مثال در فصل تابستان انگشتان دست کمی متورم می شوند و از سایز معمولی و همیشگی بزرگتر خواهند بود، اما در زمستان برعکس آن اتفاق می‌افند. پس به همین دلیل باید فصل خرید را همیشه در نظر داشته باشید.

عرض حلقه را در نظر داشته باشد.

سبک زندگی و کارتان را در نظر بگیرید و براساس آن عرض حلقه مورد نظر را انتخاب کنید. بعضی حلقه ها نازکتر هستند و برای کسانی که مایل به جلب توجه نکردن حلقه‌شان هستند، مناسب ترند ولی ممکن است شکنندگی بیشتری داشته باشند. 

در نهایت با استفاده از جدول زیر می‌توانید سایز حلقه مناسب دستتان را انتخاب کنید:


بعد از اینکه حلقه نامزدتان را خریدید، زمان خریدن حلقه ازدواج هست، حلقه‌ای که یک عمر با شما است. در ادامه این مقاله به 3 نکته مهم که هنگام خرید حلقه ازدواج حتما باید به آن‌ها دقت کنید، اشاره می‌کنیم.

1- لیست کردن فاکتورهای انتخاب حلقه ازدواج

الماس یا اتمی؟ پلاتین یا طلا؟ کدام یک را می‌خواهید؟ 

لیست‌کردن نوع و جنس حلقه‌تان ممکن است طاقت فرسا باشد اما حتما حوصله به خرج بدهید و لیست فاکتورهای مهم را دربیارید. سپس با استایل حلقه شروع کنید: می‌خواهید حلقه‌تان یه رینگ ساده باشد یا یک حلقه تزیئنی؟ می‌خواهید جنس فلز حلقه ازدواج‌تان با حلقه نامزدی‌تان یکی باشد یا نه؟ می‌خواهید حلقه‌تان با شریک زندگی‌تان، ست (از یک نوع) باشد یا نه؟ قبل از خرید چنین سوال‌هایی رو از خودتان بپرسید تا بتوانید ریز عوامل موثر در خریدتان را تهیه کنید . در این مرحله بهتر ایده های مختلف مدل حلقه ازدواج را هم ببینید.

2- حلقه ازدواج و نامزدی‌تان را هم‌زمان بپسندید 

اگر ترجیح می‌دهید حلقه نامزدی‌تان به سلیقه شریک زندگی‌تان باشد و همسرتان با خریدن حلقه نامزدی سورپرایزتان بکند، این نکته به درد شما نخواهد خورد، ولی اینکه بدانید همراه حلقه نامزدی‌تان چه حلقه عروسی بهتر و زیباتر دیده می‌شود، می‌تواند در تصمیم‌گیری برای خرید حلقه‌ کمک‌تان کند. برای مثال اگه حلقه نامزدی‌تان، یک حلقه منحصربفرد و تزیئنی باشد ممکن است دوست داشته باشید حلقه عروسی‌تان ساده باشد یا اصلا رینگ خالی باشد، در حالی‌که اگه حلقه نامزدی‌تان ساده باشد ممکن هست بخواهید حلقه عروسی‌تان تزیئنی باشد و در آن سنگ‌های قیمتی به کار برده شده باشد. همچنین در نظر داشته باشید که می‌خواهید حلقه نامزدی و عروسی‌تان را هم‌زمان در دست‌تان بندازید یا نه؟ اگه تصمیم دارید که حلقه عروسی‌تان را به تنهایی در دست‌تان بندازید، بهتر است حلقه‌ای را انتخاب کنین که ساده نباشد تا در دست‌تان به خوبی به چشم بیاید.

3- هرچه زودتر جست‌وجوی حلقه‌تان را شروع کنید 

وقتی‌که به یک نظر اولیه درباره نوع حلقه‌تان رسیدید، تازه جذاب‌ترین مرحله خرید حلقه شروع می‌شود: زمان خرید حلقه ازدواج!

برای داشتن زمان مناسب برای خرید، دو الی سه ماه قبل‌تر از عروسی خود برای خرید حلقه عروسی اقدام کنید. در این مدت باید قیمت‌ها را بررسی کنید و دنبال حلقه‌هایی باشید که به نظرتان جذاب باشد. 

علاوه بر این در نظر داشته باشید اگر حکاکی روی حلقه‌تان می‌خواهید انجام بدهید، بسته به نوعش می‌تواند تا یک ماه هم طول بکشد. 

توصیه می کنیم مقاله راهنمای انتخاب استایل حلقه ازدواج را حتما بخوانید.

به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت