باید و نباید های دسته گل عروس

باید و نباید های دسته گل عروس

فهرست عناوین

تقریبا همه عروس خانم ها در روز عروسی شان از لباس عروس سفید استفاده می کنند و اگر آقای داماد کت و شلواری به جز کت و شلوار مشکی نپوشد، می توان گفت آن چیزی که به ظاهر عروس و داماد و عکس های آلبوم رنگ و لعاب و نشاط می بخشد، دسته گل عروس خانم است. در واقع یک دسته گل زیبا تکمیل کننده زیبایی و جلوه عروس و داماد است؛ البته بدون اینکه بر زیبایی عروس غالب باشد. حال شاید در جریان برنامه ریزی عروسی آن چیزی که کمتر از سایر ملزومات عروس خانم به جزئیات آن توجه شود، این است که دسته گل عروس اصلا باید چه شکلی باشد. به همین دلیل ما راهنمایی برای شما ترتیب داده ایم تا اصول کلی انتخاب دسته گل برای عقد و عروسی را بهتر بدانید.

آن چیزی که طراح گل به آن نیاز دارد را برایش فراهم کنید.

برای اینکه اجازه دهید طراح دسته گل هنرش را به خوبی در جشن شما اجرا کند، بهتر است از قبل دو چیز را به او بگویید؛ نخست اینکه سبک عروسی شما چیست (اینجا کلیک کنید) و دوم اینکه چه ترکیب رنگی را برای مراسمتان انتخاب کرده اید! (ترکیب های رنگی را اینجا بببینید). مثلا اگر استایل عروسی شما رسمی و کلاسیک است می توانید از دسته گلهای متنوع و یا یک گل درشت با شکوفه و گلبرگهای زیاد استفاده کنید یا اگر در تم مراسمتان از رنگهای ملایم استفاده می کنید، سه یا چهار رنگ گل با رنگ های پاستلی برای ترکیب دسته گل عروسی تان انتخاب کنید. سعی کنید از تضاد رنگی زیاد بین گلها اجتناب کنید و همچنین اگر مایل به گرفتن عکسهای سیاه سفید هستید موقع انتخاب گل و رنگ آن این نکته را نیز مدنظر قرار دهید.

در رابطه با نوع گلهای دسته گل و دکوراسیون جشن تحقیق کنید.

اگر رنگ و تم عروسی شما مشخص باشد، راحتتر می توانید رنگ و نوع گلهای دسته گلتان را انتخاب کنید. نوع و سبکی که برای دسته گل عروسیتان انتخاب می کنید، می تواند مبنا و معیاری باشد برای انتخاب گلهایی که برای تزئین سایر قسمتها در مراسمتان انتخاب خواهید کرد. بنابراین سعی کنید هنگام انتخاب دسته گل این نکته را نیز در نظر داشته باشید. همچنین اگر عروس و ساقدوشهای عروس مایل باشند از گل در تزئین موهایشان استفاده کنند، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که طراح گل، از کار استایلیست مو خبر ندارد، پس شما باید با هر دو این عزیزان برای انتخاب گل و تزئین موها با آن نوع گل صحبت نمایید.

سایز دسته گل را با میزان قدرت بازویتان انتخاب کنید.

البته که دسته گلهای بزرگتر زیباتر هستند؛ اما باید این را در نظر بگیرید که حمل آن در طول مراسم ممکن است شما را خسته کند. حتی می توانید از حلقه گل و یا از یک دسته گل ظریف و سبک استفاده کنید تا شادابی شما در طول مراسم حفظ شود.

با طراح دسته گل خود صحبت کنید و انواع مدلهای دسته گل را بررسی کنید و مدل و سایزی که متناسب با ظاهرتان باشد را انتخاب کنید. اگر عروس خانمها دوست ندارد به صورت سنتی دسته گل با خود حمل کند، گزینه های دیگری نیز برای انتخاب دارد؛ مثلا در فصل زمستان عروس خانمها می توانند از یک شال گرم که بر روی آن سینه ریزی از جنس گل نصب شده است استفاده کند یا در تابستان می توانند از کیف ساخته شده از گل، یا چتر تابستانی پیچیده شده و تزئین شده با گل و یا حلقه گل مچی استفاده کنند.

دسته گل شما تا حد زیادی به طراحی لباس عروس شما بستگی دارد.

طراحی لباس عروس که متناسب با اندام و سبک او انجام می شود، نقطه شروعی برای طراحی دسته گل او خواهد بود. انواع مهره ها، جواهرات و سنگهای قیمتی، روبانها، چرمها و انواع پارچه ها همگی می توانند در طراحی دسته گل عروس به کار روند. اما برای مثال باید دقت کرد که با لباسی که تقریبا ساده و بدون ریزه کاری خاصی است، چگونه باید دسته گلی را انتخاب کرد که به لباس عروس جلوه خوبی بدهد. علاوه بر این خود طراحان دسته گل نیز به مد و اینکه چه دسته گلهایی در آن مقطع زمانی مد هستند، توجه می کنند. زمانیکه لباس عروسهای ساده مد روز مد نظر است، تمایل برای طراحی دسته گلهای کوچک هم بیشتر می شود.

بهترین گل فروشی ها و دیزایرهای گل در تهران

دسته گل برای شاداب ماندن به نگهداری اصولی نیاز دارد

دسته گل عروسی ممکن است چند ساعت یا بیشتر، قبل از شروع مراسم آماده شود بنابراین بهتر است با طراح گل و فروشنده آن در مورد شرایط نگهداری و تازه نگه داشتن گلها تا شروع مراسم صحبت کنید. اگر نیاز است از دستمال مرطوب استفاده کنید و یا در جایی با دمای پایین از گلها مراقبت کنید. اگر مایلید دسته گل عروسی تان را بعد از عروسی یادگاری نگاه دارید به مقاله «نگهداری از دسته گل عروس بعد از عروسی» مراجعه کنید.

چگونه دسته گل عروسی را به دست بگیریم؟

گرفتن درست دسته گل در دست باعث می شود که شما ظریف و موقر و حتی بلندتر و باریکتر به نظر برسید. دسته گل را با هر دو دست بگیرید و کمی آن را به سمت جلو و پایین خم کنید در این وضعیت کلیه شکوفه ها دیده خواهند شد و شانه هایتان را به سمت عقب بکشید. می توانید از یک روزنامه رول شده و یا مجله رول شده برای تمرین استفاده کنید.

تقدیم دسته گل عروسی به دیگران

اگر شما به صورت داوطلبانه دسته گل عروسی یکی از اقوام یا دوستان یا حتی خودتان را درست می کنید، توجه داشته باشید که کلیه خارهای گلها را بکنید و همچنین گلها بدون گرد و خاک باشند و به خوبی تمیز شده باشند.

به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت