جشن عروسی، نامزدی یا تولد در پیش دارید؟

چک لیست، مدیریت هزینه و کارت دعوت آنلاین شما با بزمینه

بحث در خصوص بودجه عروسی با وجود زمینه مالی متفاوت خانواده ها

بحث در خصوص بودجه عروسی با وجود زمینه مالی متفاوت خانواده ها

این را باید پذیرفت که صحبت در مورد پول همیشه آسان نیست و وقتی‌که شما در حال برنامه‌ریزی برای عروسی خود و تعیین بودجه آن با شریک زندگی خود، خانواده‌اش و خانواده خود هستید، این کار سخت‌تر هم می‌شود. در اینجا چند نکته برای مدیریت این شرایط برای شما آورده ایم.

در شروع زندگی مشترک موقعیت خانوادگی هرکدام از زوجین  متفاوت است، چه از نظر موقعیت مالی و چه از نظر سلایق. بعضی از خانواده‌ها این توانایی را دارند که بدون نیاز به صرفه‌جویی، عروسی مجللی بگیرند، بعضی دیگر تنها می‌توانند مبلغ کمی به عنوان هدیه بدهند و خود زوجین می‌بایست بقیه پول موردنیاز را تأمین کنند.

 نکته این است که وقتی خانواده‌ها با هم ادغام می‌شوند، در صورتی که هر دو طرف در خصوص امور مالی به طور کامل توافق نداشته باشند، این امر می‌تواند منجر به بروز تنش شود. البته این روزها دیگر این مفهوم که حتماً بیشتر هزینه‌های جشن عروسی را خانواده‌ها می‌پردازند تغییر کرده است و خیلی از زوجین هزینه‌های عروسی را به طور کامل خود می‌پردازند.

 چگونه می‌توان تعارضات را حل‌وفصل کرد؟ به توصیه اولیویا ملان، مربی مسائل مالی با تخصص در حل تعارضات و نویسنده کتاب "هارمونی پول: نقشه راهی برای  افراد و  زوج‌ها"، گفتگو کنید، گفتگو کنید، گفتگو کنید.

پذیرا و صادق باشید

چنانچه خانواده شما و خانواده نامزدتان در دو طبقه متفاوت از نظر درآمدی باشند، نادیده گرفتن موضوع پول و طبقه اجتماعی بسیار دشوار خواهد بود. چنانچه دو طرف توجه خود را معطوف به عروسی که زوجین خواستار آنند و نیز آنچه در استطاعت خانواده‌هاست نکنند، گفتگوهای سازنده و صادقانه ای شکل نخواهد گرفت.

در هر حال از آنجایی که بزرگ‌ترین مسئله‌ای که بیشتر زوج‌ها بر سر آن دعوا می‌کنند، پول است، گفتگو درباره آن خصوصاً قبل از رسیدن دوره پراسترس، بسیار مهم است.

 هدیه را بپذیرید

خانواده‌های شما می‌خواهند که شما و شریک زندگی‌تان خوشحال باشید و احتمالاً بخواهند  بیشتر از آنچه شما فکر می‌کنید در هزینه‌ها سهم داشته باشند. و حتی اگر شما در خواسته خودتان سفت و سخت هستید، سعی کنید هرگونه هدیه مالی که با نیت خوب به شما پیشنهاد می‌شود را بپذیرید.

 با بدهی راحت نباشید

در خصوص واقعیت‌های بودجه عروسی‌تان، باز صحبت کنید. سنت‌ها در حال تغییرند. با جزئیات در مورد آن بحث کنید، در فضایی بدون اتهام زنی و کاملاً انتقادپذیر. به هیچ کس بدهی که قادر به جبران آن نباشد تحمیل نکنید.

به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
لینک این مطلب :
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت