نکات مهم برای انتخاب لباس عروس پلاس سایز به همراه 30 مدل پیشنهادی برای عروس های چاق

نکات مهم برای انتخاب لباس عروس پلاس سایز به همراه 30 مدل پیشنهادی برای عروس های چاق
از آن جا که بیشتر لباس ها برای اندام های لاغر و متوسط طراحی و دوخته شده اند، افراد دارای اضافه وزن و چاق، بیشتر اوقات برای خرید و انتخاب لباس های خود با مشکل مواجه هستند. انتخاب و پیدا کردن یک لباس عروس پلاس سایز برای این افراد نیز شاید سخت و البته کمی پر دردسر باشد. چرا که هر کسی دوست دارد در این شب بهترین و زیباترین ظاهر خود را داشته باشد، و به همین خاطر برای هر چیزی از لباس عروس تا دسته گل و اکسسوری، وسواس بیشتری به خرج می دهد. اگر شما نیز به دنبال خرید و انتخاب لباس عروس پلاس سایز هستید، خواندن این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. 

  باید ها و نبایدهای انتخاب لباس عروس پلاس سایز 

در ابتدای کار بهتر است بدانیم هنگام انتخاب لباس عروس سایز بزرگ به چه مواردی باید توجه داشته باشیم.
 •  اگر در قسمت شکم و پهلو چربی اضافه دارید، از پوشیدن لباس های تنگ در این قسمت خودداری کنید. اگر لباس عروس شما در این قسمت ها تنگ باشد، چربی های اضافه شکم و پهلو شما به شکل نامناسبی از لباس بیرون زده خواهد شد که اصلا زیبا و مناسب عروس نخواهد شد.
 • از پوشیدن لباس های پف دار و دامن های کوتاه چین دار بهتر است خودداری کنید. این لباس ها افراد لاغر را نیز چاق تر از چیزی که واقعا هستند نشان می دهد و نمی تواند برای افراد چاق و تپل گزینه چندان مناسبی به شمار رود.
 •  اگر سینه ها و سرشانه های شما درشت و بزرگ است، حتما لباسی را انتخاب کنید که در قسمت یقه و شانه باز است. برای مثال یک لباس دکلته می تواند انتخاب مناسبی برای شما به شمار رود. اگر دوست ندارید لباس عروس پلاس سایز شما نیز باز باشد، می توانید از یک کت جداگانه برای روی قسمت شانه ها استفاده کنید.
 • اگر قسمت پایین تنه شما چاق تر از قسمت بالای بدن است ممکن است هر لباسی انتخاب کنید که در قسمت پایین تنه مناسب باشد اما برای قسمت بالای بدن شما گشاد باشد و یا بر عکس اگر برای قسمت بالا تنه سایز آن مناسب باشد، در قسمت ران و باسن تنگ باشد! اگر شما نیز این مشکل را با اندام خود دارید، می توانید لباس های دو تکه را انتخاب کنید. بالا تنه این لباس ها تقریبا چسبان و مناسب بوده، در ناحیه کمر یک برش دارند و دامن آن ها نیز چند چین ساده دارد. 
 • هر چه طرح پارچه لباس عروس بزرگ سایز مورد نظرتان ساده تر باشد، اندام شما لاغرتر نشان داده می شود. از انتخاب لباس هایی با طرح های افقی و طرح های بسیار شلوغ خودداری کنید.
 • اگر دست های شما درشت است، می توانید از دستکش برای لباس عروس استفاده کنید.
 • بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که جنس آن ها مانند ساتن کمی ضخیم باشد. این جمس پارچه معمولا روی بدن صاف نشسته و برجستگی های آن را کم تر نشان می دهد.
 • حتما از کفش پاشنه بلند برای روز عروسی خود استفاده کنید و ترجیحا از آرایشگر خود بخواهید که موهای شما را بالا سر جمع کند. این کارها باعث می شود که قد شما بلندتر دیده شده و چاق بودن شما کم تر به نظر برسد.
 •   لباس های عروس دنباله دار نیز گزینه مناسبی برای عروس خانم های تپل و چاق به شمار نمی رود زیرا باعث می شود که تپل تر از اندازه واقعی به نظر برسند. 
 • بهترین انتخاب برای یقه لباس عروس پلاس سایز، یقه دلبری است. این یقه چربی های قسمت بازو را پوشانده و شما را لاغرتر نشان می دهد.
 • در صورتی که سینه و بالا تنه شما درشت است، می توانید لباس هایی با یقه خشتی را انتخاب کنید. این یقه روی ترقوه و گردن فیکس شده و باعث می شود بالاتنه شما زیباتر دیده شود.
 • در حالت کلی لباس های آستین دار، چه با آستین بلند و چه با آستین سه رب، برای افراد چاق و کسانی که دست های درشتی دارند، انتخاب مناسبی به شمار می رود.

  مزونهای برتر لباس عروس

  سوترا فشن مزون مشاهده این کسب و کار
  مزون محبوبه بلندی مشاهده این کسب و کار

انتخاب لباس عروس پلاس سایز متناسب با فرم بدن 

همان طور که می دانید چاقی در افراد مختلف یکسان نیست. بعضی از افراد بالا تنه چاق تری دارند، بعضی از ان ها در ناحیه ران و باسن تپل هستند و بعضی استخوان های درشت تری دارند. برای آن که بتوانید چه لباس عروس و چه هر لباس دیگری را مناسب اندام خود انتخاب کنید، بهتر است ابتدا نوع چاقی و اندام خود را شناخته و سپس مناسب ترین انتخاب را برای آن داشته باشید. توصیه می کنیم تست استایل لباس عروس را هم انجام دهید.

اندام مثلثی معکوس

افرادی که اندام آن ها به گونه ای است که در قسمت سرشانه، سینه و بازوها چاق تر از قسمت های پایین تنه هستند، اصطلاحا اندامی مثلثی معکوس دارند. بهترین انتخاب برای این افراد لباس های شنل دار و یا لباس هایی با آستین آف شولدرز است تا چاقی قسمت بالاتنه آن را بپوشاند.

اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی به هیکل هایی گفته می شود که در قسمت باسن و ران در مقایسه با بخش های دیگر بدن چاق تر هستند. بهترین انتخاب برای لباس عروس پلاس سایز این افراد لباس های راسته و یا مدل ماهی است. لباس های عروس چسبان نیز می تواند فرم زیبای اندام آن ها را به خوبی نشان دهد. پارچه های حریر و گیپور نیز انتخاب مناسبی برای این افراد به شمار می رود.

  اندام سیبی شکل 

در این اندام، بخش های مربوط به شکم و پهلو در مقایسه با بخش های دیگر بدن چاق تر است. اگر اندام شما این گونه است، لباس هایی که از زیر سینه چین خورده اند و یا لباس هاس راسته و مدل ماهی می توانند برای شما بهترین گزینه باشند. بهتر است از پوشیدن لباس های پرنسسی و پف دار زیاد خودداری کنید.

اندام دایره ای شکل

افرادی که اندام دایره ای شکل دارند، قسمت بالاتنه آن ها یک تکه و نسبتا چاق تر از قسمت پایین تنه آن ها است. از آن جا که شانه ها در این اندام کمی حالت افتاده دارند، بهتر است از لباس هایی مانند یقه هالتر و یا دور گردنی استفاده کنید تا شانه ها را بپوشاند. همچنین برای آن که فرم بدن شما به شکل زیباتری نمایش داده شود می توانید لباس های ماهی و یا کمر چسبان را انتخاب کنید.

نکات پایانی برای خرید لباس عروس پلاس سایز 

بعد از آن که با نکات تخصصی انتخاب لباس عروس سایز بزرگ آشنا شدید، بهتر است این موارد را نیز خوانده تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.
• اول آن که خودتان را هر آن گونه که هستید، دوست داشته باشید و اصلا از اندامتان خجالت نکشید.
• سعی کنید به مزون های مختلف سر زده و مدل های مختلفی را ببینید. درست است که تنوع لباس عروس برای افراد لاغر بیشتر است اما شما نیز می توانید مدل های متنوعی دیده و سپس انتخاب کنید.
• به فکر لاغر شدن سریع و انتخاب لباسی تنگ تر نباشید! بسیاری از خانم ها از یک یا چند ماه قبل از مراسم ازدواجشان رژیم های غذایی سختی می گیرند تا بتوانند روز عروسیشان یک لباس تنگ تر انتخاب کنند. این کار هم به سلامتی شما آسیب می زند و هم ممکن است شما را به سایز مناسب لباس دلخواهتان نرساند!
  • قبل از هر چیز به راحتی خود در لباس توجه کنید. شما قرار است ساعت ها در این لباس باشید، عکس و فیلم فرمالیته بگیرید و در مراسم خود شرکت کنید. حتما لباسی را انتخاب کنید که در آن راحت هستید و تنگی آن شما را اذیت نمی کند. 
• در صورتی که نتوانستید لباس عروس پلاس سایز آماده مناسب خود را پیدا کنید، مزون های لباس عروس بسیاری وجود دارند که می توانید دوخت لباس عروس خود را به آن ها بسپارید. قبل از انتخاب این مزون ها ابتدا نمونه کارهای آن ها را دیده تا از کیفیت کار ان ها مطمئن شوید.

30 مدل پیشنهادی مدل لباس عروس پلاس سایز 

در بخش های بالا هر آنچه برای خرید و انتخاب لباس عروس پلاس سایز نیاز دارید در اختیار شما قرار دادیم. در انتها 30 مدل پیشنهادی لباس عروس سایز بزرگ با شما به اشتراک می گذاریم (البته در بعضی مدلها برای حفظ شئونات اسلامی یقه و آستین سانسور شده است) تا از آن ها ایده گرفته و بتوانید انتخابی ایده آل برای بهترین شب زندگی خود داشته باشید.

به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت