• aroosemaah
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 24

رفتار درست با خونواده شوهر

17 تير 1397 | 13 نظر | 2340 بازدید

بچه ها من خیلی از رابطم با خونواده شوهرم میترسم. من دو تا خواهر شوهر دارم با یه برادر شوهر. شوهرم بچه سومه خواهراش بزرگترن هردو متاهلن. فعلا جز یکی دو مورد مشکلی نداشتیم ولی میخوام ببینم چجوری میشه با خونواده همسر به مشکل برنخورد. اینم بگم من خیلی جوشی ام. پدر و‌‌ مادر همسرم خوبن و خداروشکر همسرم بهشون وابسته عاطفی نیس که من حرص بخورم
تجربیاتتونو در اختیارم بذارید ممنون میشم

آغاز خوشبختی ماااااااست
0 لایک
17 تير 1397 | 11:03:39 ب.ظ

من خودم چیزی که از خانوم های متاهل موفق یاد گرفتم اینه که جلوی خانواده شوهر خیلی از برنامه ها و کاراشون چیزی نمیگن. کلا زیاد صحبت خاصی غیر از حرف های روزمره نمیزنن.و اینکه خیلی باهاشون قاطی نمیشن.وقتی هم که از رفتار اونا ناراحت میشن فقط به همسرشون میگن و خودشون مستقیم واکنش نشون نمیدن.....
به نظرم خیلی هم نباید دم به دقیقه رفت و اومد داشت با خواهر شوهر و بردار شوهر .. پدر و مادر فرق داره
به نظرم وقتی که تداخل پیدا میکنه مثلا خونه پدرشوهرت مجبوری ببینیشون سعی کن وسط هفته بری که بگی مثلا 5 شنبه بلیط تاتر داریم .جشن تولد دعوتیم.....

0 لایک نظر دهید
  • yasamin
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 35
18 تير 1397 | 02:49:45 ق.ظ

توصیه من اینه که به هیچ وجه ممکن قاطی و صمیمی نشید حریم هارو حفظ کنید. لازم نیست با اونا درد و دل کنی یا از اختلافت با همسرت بگی. اگه ازشون ناراحت شدی تو جمع هیچی نگو اگه بتونی گذشت کنی خوبه اگه نتونستی فقط یادت بمونه که دفعه بعد محترمانه جواب بدی. نه که دعوا کنی. هوای مادرشوهرتو داشته باش ولی نه تملق بگو نه صمیمی شو. کلا یادت نره حریم هارو حفظ کنی. شوهرت مهمه. عکس العمل شوهرت و حرفها و کاراش. یادت باشه هیچی مهمتر از رابطه شما دو تا نیس

0 لایک نظر دهید
  • titi.arf
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1
18 تير 1397 | 01:02:13 ب.ظ

من فکر میکنم اگه بتونی باهاشون دوست بشی و ارتباط به جا و حساب شده داشته باشی مشکلی پیش نمیاد، هرگز باهاشون نجنگی و بتونی از نظراتشون استفاده کنی چون به هر حال اونها هم جزیی از خانوادت شدن !! و شوهرت در کنار اونها بزرگ شده!

0 لایک نظر دهید
  • سحر
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 41
19 تير 1397 | 09:06:04 ق.ظ

من با نظر تی تی جون موافقتم چون خیلی از آقایون در مقابل کارهایی که میکنی و سرد برخورد میکنی شاید متقابلا صحبت نکنن اما اونا هم همین کار رو تکرار میکنن، اینطوری دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه ... هر کسی ساز خودش رو میزنه، دو طرف دنبال گروکشی هستن. به نظرم با جبهه نگیر در مقابلشون، چون خانواده شوهر هستن...
اگه دقت کنی همون واکنش ها و حرف ها که باعث ناراحتیت میشن رو خانواده خودت هم ممکنه بزنن.. اما چون حس عاطفی بهشون داری یا متوجه نمیشی یا فوری گذشت میکنی...

0 لایک نظر دهید
  • عشق علی
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 33
19 تير 1397 | 06:50:25 ب.ظ

بچه ها هیچ موقع یادتون نره که هرکاری کنید مردای ایرانی کشته مرده ی مادرشونن. پس همواره با سیاست با مادرشوهرتون رفتار کنید اگه دشمنی رو شروع کنید باختید. اوایل عقد ما مادرشوهرم با من خیلی بد بود حس میکرد بچشو گرفتم یا نمیدونم کلا دید خوبی به عروسا نداشت.ولی من انقد صبر کردم محبت کردم تا به اشتباهش پی برد خداروشکر الان هم روحیه خودش بهتره هم رابطش با من. حواستون باشه ظرفیتتون رو ببرید بالا. با کوچکترین رفتار یا حرف بدی به هم نریزید همه چیو

0 لایک نظر دهید
  • Saba Saba
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 9
23 تير 1397 | 03:23:21 ب.ظ

خوش بحال اونایی که شوهرشون تک فرزنده واقعا تحمل جاری سختترین کار دنیاست. خواهر شوهرا هم از وجود جاری سواستفاده میکنن و هی رقابت ایجاد میکنن نمیدونم تا اخر عمر باید چجوری تحمل کنمشون. خدا به دادم برسه. مادرشوهرم خوبه ولی خواهر شوهرا و‌جاریم خیلی اذیت دارن شاید هنوز عروسی نکردم انقد اذیت میشم. اومدن تو جهیزیه چیدن کمک کنن انقد تیکه انداختن عصبیم کردن

0 لایک نظر دهید
  • elnaz
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 79
23 تير 1397 | 04:09:18 ب.ظ

چرا ترس عزیزم اونا مثل خانواده خودتن مطمئن باش. فقط یه سری مسائل رو همیشه رعایت کن، خوبه که خیلی جوش نمیخوری چون به نظر منم همین درسته. هیچوقت بهشون بی احترامی نکن که یه موقع خدای نکرده همسرتم به خانواده تو بی احترامی کنه و تو بخوای ناراحت بشی

0 لایک نظر دهید
  • سمیه
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 49
26 تير 1397 | 01:58:18 ب.ظ

من خودم چند ساله ازدواج کردم و تجربه دارم اینه که چه خواهر شوهر ..جاری، با هیچکس از قوم شوهر صمیمی نشید و درد و دل نکنید هیچوقت از خانواده شوهرتون پیش مثلا دایی شوهر خاله شوهر عمه شوهر انتقاد نکنید.چون بعضی دنبال سواستفاده هستند.هزار تا حاشیه واستون درست میکنن.
سعی کنید خیلی مبادی آداب رفتار کنید. و وارد حریم خصوصی افراد نشید. که اونا هم دخالت نکنن.سعی کنید اگه میخواهی با کسی سرد برخورد کنید.این ترفند رو به شوهرتون نگید.چون اونا متوجه نمیشن. اما وقتی عنوان کنید.حساس میشن و به شما گیر میدن.

0 لایک نظر دهید
15 مهر 1397 | 08:56:26 ق.ظ

قدیمیا راست میگن دوری و دوستی .... سعی کنید سفره دلتون رو پیش فک و فامیل باز نکنین همین...
به قول شاعر که میگه "مصلحت نیست که از پرده برون افتد راز ..... گرنه در حلقه رندان خبری نیست که نیست"

0 لایک نظر دهید
  • ارمغان
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 291
07 آذر 1397 | 12:54:33 ب.ظ

من هم با مادر شوهرم هم با خواهر شوهرم دوستیم ... واقعا هر چی می گم به نظرم احترام می ذارن همشم می گن هر چی تو بگی همون کاررو انجام می دیم... منم تا امروز تو هر کاری بوده هم ازشون نظر خواستم هم اینم که اونا این کاررو انجام دادن ... احترام شرط ارتباط با افراد هست و پایه و ستون به نظرم

0 لایک نظر دهید
  • ساحل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 232
08 آذر 1397 | 01:40:11 ب.ظ

فاصله رو در حد اعتدال حفظ كنيد و هيچوقت جلوشون نشون نديد كه با شوهرتون مشكل داريد...به طور محترمانه خط قرمز هاي زندگي مشتركتون رو اآروم آروم براشون معلوم كنيد
در صورتي كه خداينكرده اختلاف داشتيد شوهرتون رو واسطه كنيد و سعي كنيد هميشه حفظ حرمت كنيد ا

0 لایک نظر دهید
  • moshaverebama
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1
26 ارديبهشت 1398 | 12:38:28 ق.ظ

همسرتان را راضی نمایید باهم دیگر به یک مرکز مشاوره خانواده مراجعه نمایید زیرا که راضی شدن او برای حضور در مرکز مشاوره به معنای علاقه‌مندی او برای حل مشکلات زندگی زناشویی هست و همچنین به معنای توجه به محبت‌های شماست. زیرا اگر توجهی به شما و محبت‌های گذشته شما نداشت هیچ‌گاه راضی نمی‌شد برای حل مشکلات زندگی با شما همراه شود و به مشاور خانواده مراجعه نماید:
http://moshaverebama.com

http://moshaverebama.com
0 لایک نظر دهید