• helia.sh
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1

راه های پیشگیری از ویروس کرونا | 15 راه برای جلوگیری از ویروس کرونا

24 بهمن 1398 | 3 نظر | 1256 بازدید

ویروس کرونا یک ویروس جهش یافته از ویروس سرماخوردگی هست.

کرونا ویروس ها در سال 1965 میلادی کشف شدن و مطالعه بر روی انها تا اواسط دهه 80 میلادی ادامه داشت تا به الان 7 نوع از ویروس کرونا کشف شده است.

اما این ویروس به طور عجیبی در جهان پخش شده است و تا کنون 900 نفر را کشته است. متاسفانه هنوز دارویی برای این ویروس درست نشده است و راه درمانی ندارد.

عملکرد این ویروس بسیار شبیه به عمکرد ویروس انفولانزا هست و ممکن هست که پزشک هم نتاند ان را تشخیص دهد.

اما چگونه به این ویروس دچار نشویم و پیشگیری کنیم از این ویروس؟
1.هرگز در مکان های عمومی اب دهان را بیرون نیندازیم.

2.از خوردن گوشت شتر و نوشیدن شیر شتر بپرهیزیم.

3.از نوازش حیوانات خودداری کنیم.

4.روبوسی و دست دادن را برای مدتی حذف کنیم.

5.ماسک بزنیم و از ماسک های فیلتر دار استفاده کینم و کودکان خودمان را در محیط های شلوغ نبریم.

6.هرگز از حوله مشترک استفاده نکنیم

7.دست هایمان را زیاد بشوییم مخصوصا بعد از دست زدن به وسایل شخص دیگری

8.اگر به اب و صابون دسترسی ندارید از پد های الکلی که در داروخانه ها به فروش میرسد استفاده کنید

9.مبایل یا تبلت ما میتوانند جاذب ویروس و الودگی ها باشند پس مرتبا انها را تمیز کنیم.

10.دمای هوای اتاق باید متعادل باشد نه سرد و نه گرم حتما از پنجره دوجداره استفاده شود تا از ورود الودگی بیرون خانه به داخل خانه جلوگیری کند.

11.شستن بینی با اب و نمک.

12.نوشیدن مایعات گرم به خصوص دمنوش اویشن و دارچین و پرهیز از نوشیدن اب یخ و مایعات سرد.

13.مصرف غذا های سالم و ساده مانند سوپ سبزیجات و خوردن سیب درختی رنده شده به همراه دارچین.

14.حمام کردن با اب گرم در حدی که باعث عرق کردن شود و یا سونای بخار گرفته شود.

15.استفاده غذا های فیبر دار و پرهیز از خوردن غذا های چرب و سنگین.

منبع : <a href="http://avanupvc.com/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-upvc%D8%8C%DB%8C%D9%88-%D9%BE%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D8%B3%DB%8C/">پنجره دوجداره</a>

0 لایک
  • Saray
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 13
24 فروردين 1399 | 10:12:01 ق.ظ

مصرف روغن ماهی امگا ۳ خیلی نقش داره
من خودم گلدن سیز مصرف میکنم عالیه

0 لایک نظر دهید