وسواس تمیزی :|

22 آبان 1397 | 9 نظر | 1500 بازدید

بچه ها کسی اینجا هست که خیلی رو تمیزی وسواس داشته باشه؟ تا حالا شده به خاطر این مشکل به دکتر مراجعه کنین؟

1 لایک
  • ارمغان
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 291
22 آبان 1397 | 03:09:06 ب.ظ

وسواس به خود شخص بر می گردد اگر در حدی باشه که خودت رو آزار بده و اذیت می شی ازش باید درمانش کنی حالا یا به کمک دکتر یا خودت و اطرافیان با هم ...
مثلا می تونی اون چیز هایی که اذیتت می کنه رو 1 جا بنویسی ، بعد بذاری جلو چشمت و وقتی به اون مشکل رو به رو می شی سعی کنی تکرارش نکنی و جاش خودت رو سرگرم کار دیگه ایی بکنی
ولی در مجموع تمیزی خیلی خوبه و به نظرم خانم خونه و خونش باید رو این مسئله حساس باشن وگرنه آقایون و ول کنی به این جور چیزا عمراااا اهمیت بدن ( در مقایسه با خانم ها می سنجم )

1 لایک نظر دهید
  • titi
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 13
23 آبان 1397 | 02:20:10 ب.ظ

بله متاسفانه خاله من وسواس شدید دارن و الان آرتروز دست گرفته و نمیتونه دیگه از دستاش استفاده کنه

2 لایک نظر دهید
23 آبان 1397 | 04:46:57 ب.ظ
در پاسخ به titi
بله متاسفانه خاله من وسواس شدید دارن و الان آرتروز دست گرفته و نمیتونه دیگه...

خیلی ناراحت شدم ... امیدوارم هر چی زودتر خوب بشن تی تی جان

1 لایک نظر دهید
  • نسیم
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 106
29 آبان 1397 | 09:27:22 ق.ظ

وای نه خدت رو شکر ما ندارید دورو برمون

هر چیز که در جستن آنی آنی
1 لایک نظر دهید
  • ساحل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 232
08 آذر 1397 | 12:21:35 ب.ظ

بله من دايي مادرم داشتن
به نظر من وسواس از هر نوع فكري عملي بهتره با كمك يك مشاور حل بشه

1 لایک نظر دهید
  • Sab.j
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 19
09 آذر 1397 | 01:12:47 ب.ظ
در پاسخ به عسل بانو
بچه ها کسی اینجا هست که خیلی رو تمیزی وسواس داشته باشه؟ تا حالا شده...

بله خاله مادرم داشتن البته خفیف بود چند جلسه مشاوره رفتن بهتر شد ولی خب هنوزم کمی وسواس دارن

0 لایک نظر دهید
  • سرو
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1
06 آبان 1398 | 04:42:33 ب.ظ
در پاسخ به عسل بانو
بچه ها کسی اینجا هست که خیلی رو تمیزی وسواس داشته باشه؟ تا حالا شده...

سلام. نمیدونم اینی که میگم تا چه حد می تونه موثر باشه و بدردتون بخوره اما یکی از دوستان من شدیدا وسواس فکری داشت و طوری که هم خودش هم اطرافیانش رنج می کشیدند تا اینکه یه کلاس تو موسسه ای در میدان هفت تیر ثبت نام کرد که اسم موسسه اش یادم نمیاد اما مدرسش دکتر آرام بود. تو این موسسه دوره های آموزشی برگزار میشد که اصلا انگیزشی نبودن بلکه آموزشی بود و تکنیک آموزش میدادن برای بر طرف کردن استرس اضطراب کاهش خشم بالا بردن اعتناد بنفس و عزت نفس و خیلی چیزای دیگه ای که خودش می گفت. می گفت وسواسش رو با شرکت در دوره خودهیپنوتیزم دکتر آرام برطرف کرده. شما هم میتونید تو نت سرچ کنید شاید اطلاعاتی در موردش پیدا کنید. موفق باشید

0 لایک نظر دهید
17 آذر 1399 | 02:07:17 ب.ظ

با سلام خدمت اعضا محترم

افرادي كه وسواس تميزي و نظافت دارند خود واقف هستند كه نسبت به ديگران در نظافت و شستشو غير عادي هستند. و زماني حس ارامش دارند كه به تمام تميز كاري هاي خود در خانه و خود برسند. و اين موضوع انرژي و وقت بسياري را از انها مي گيرد. و هر روز حجم زيادي از استرس و اضطراب بابت نگراني در مورد اينكه نتوانند به تمام امور نظافتي برسند را متحمل مي شوند. و افكار وسواسي بسياري را در ارتباط با الودگي و كثيفي دارند كه باعث اضطراب زيادي در انها مي شود . و براي كاهش اضطراب ناشي از اين فكر وسواسي به تميز كاري هاي اغراق اميز مي پردازند . كه باعث فرسودگي شديد جسمي و خستگي بسيار در انها مي شود. اعتماد بسيار كمي در تميزي دارند به خاطر همين است كه مدام شستشو مي كنند. به افكار اشتباه خود بسيار بها مي دهند . و فكر مي كنند اگر دستورات افكار خود را انجام ندهند به شدت دچار اضطراب مي شوند. به همين خاطر براي تسكين اين اضطراب مدام شستشو مي كنند . و اين چرخه مدام تكرار مي شود. واقعا زندگي براي انها و كساني كه با انها هستند بسيار سخت و دشوار است . چون به شدت كنترل گر هم هستند .

0 لایک نظر دهید