• گوزل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 3

اختلاف فرهنگی و اختلاف طبقاتی چقد مهمه

07 مرداد 1397 | 7 نظر | 1406 بازدید

سلام. من تازه عضو شدم دیدم راهنمایی های خوبی دادین گفتم این سوال رو ازتون بپرسم نظرتون رو بدونم. اختلاف فرهنگی و طبقاتی چقدر مهمه؟ من یه خواستگار دارم خیلی خودش خوبه. هم اخلاقی هم ظاهری اما اختلاف طبقاتیمون خیلی زیاده. ما یه خونه تو محله متوسط شهر داریم اونا فک کنم فقط تو تهران 7-8 تا خونه تو جاهای خوب داشته باشن. از لحاظ فرهنگی اونا خیلی خیلی مذهبی هستند. یعنی به هیچ وجه نمیشه باهاشون رفتت و آمد داشته باشیم. به نظرتون ازدواجمون اشتباهه؟خودمون به هم نزدیکه اعتقاداتمون. ولی خونواده ها فک نکنم تو عروسی هم بتونن همو تحمل کنن. حتی فک نکنم بتونم مراسمی با حضور هر دو خانواده برگزار کنم. حالا من خودمو تطبیق میدم یه جوری. دوست نبودیم باهم و یکی معرفی کرده. خونواده من مخالفن ولی اصراری به جواب رد دادنم ندارن اما خانواده اونا راضین با اینکه عجیبه ولی مشکلی ندارن. آدمای خوبی هستن خدارو شکر. حالا میخوام نظر شما رو بدونم. به نظر شما به مشکل برمیخوریم؟ چیکار کنیم؟اینم بگم اصرار به نامزدی دارن. و راضی به دوستی نیستن. ضمن اینکه منظور اونها از نامزدی خوندن صیغه هستش.

0 لایک
  • Faezeh69
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 11
10 مرداد 1397 | 12:28:39 ب.ظ

این فرهنگ ما خیلی بده که یکی رو پیدا میکنیم که دوسش داریم دوسمون داره همه چیاوکیه بعد باید خونواده ها به هم منتطبق باشن چه عشقایی که بخاطر این قضیه به هم نرسیدن چه روابطی که بهم خورده
ولی این فرهنگ ماست متاسفانه و باید باهاش کنار بیایم.
پس اختلاف مالی و فرهنگ تا جایی که باعث تکدر خاطر بشه مهمه
صیغه چیه دیگه! به بابات بگو موافقت نکنه خیلی توهینه به دختر!!!!

0 لایک نظر دهید
  • shahlaaaaaaaaa
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 32
10 مرداد 1397 | 01:26:15 ب.ظ

گوزل جان اختلاف فرهنگی خیلی مهمتر از اختلاف طبقاتیه تو فرهنگ ما تمکین مالی از سمت مرده و اصلا بد نیست اگه اونا از شما بالاترن
ولی اختلاف فرهنگی اذیت کنندس مخصوصا که معمولا مذهبیا خیلی از بالا نگاه میکنن و به چشم گناهکار میبینن کسایی که مثل خودشون نیستن

0 لایک نظر دهید
  • لیا
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 9
14 مرداد 1397 | 09:13:00 ق.ظ

اختلاف فرهنگی دو تا خانواده اگه خیلی منعطف باشن و لجبازی نکنن تا حدی مهم نیست مهم دو نفر هستن که نباید با هم اختلاف داشته باشن و انعطاف نشون بدن از خودشون. مثلا خانوم قبول کنه تو خونواده آقا داماد حجابشو رعایت کنه
بعضی از اختلاف طبقاتی ها فرهنگیه یعنی پدر آقا داماد استاد دانشگاهه پدر عروس خانوم کشاورزه خب این قضیه برای پدر عروس خانوم احتمالا ازار دهنده ست چون حرفی با آقای استاد نداره. پی سطح فرهنگی تحصیلی و طبقاتی هر سه رو باید در نظر بگیرید و ممکنه سطح طبقاتی شما سطح تحصیلیتون رو جبران کنه. البته این نظر منه همه چی به جنبه عروس و داماد و خانواده ها برمیگرده

0 لایک نظر دهید
  • elnaz
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 79
23 مرداد 1397 | 03:42:41 ب.ظ

متاسفانه تو ایران خانواده ها نقش مهمی تو زندگی بچه هاشون دارن و حالا به اسم دلسوزی ناخواسته به زندگیاشون ضربه می زنند
اما خوب بعضی از خانواده هام استثنان دیگه...
اما اگه اختلاف فرهنگی دارین کمی اذیت خواهی شد

0 لایک نظر دهید
  • s.honarmand
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 12
11 شهريور 1397 | 10:22:01 ق.ظ

با سلام ،کمی باید زمان بگذارید درشناخت هم، هرچقدر بیشتر بشناسید با وجود تفاوت ها در آینده راحت تر زندگی میکنید همیشه نباید فقط آینده دید برای بهبود اوضاع. مهم ترین ویژگی ازدواج خوشحالی و رضایته هرچقدر راضی و خوشحال باشین آرامش دارین.

کسی از میان من روزی پرواز می کند!
0 لایک نظر دهید
  • ساحل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 232
08 آذر 1397 | 01:16:31 ب.ظ

تو فرهنگ ما خيلييييي مهمه چون رفت و آمد هاي بعد ازدواج زياده
من خودم تازه با اينكه از نظر طبقاتي و فرهنگي خيلييي شبيه شوهرميم ولي بازم خيلي اختلافا هست كه خيلياشون آزار دهنده هست

0 لایک نظر دهید