• sarahsn
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 2
  • عضویت: 17 شهريور 1400

نکات مهم برای خرید مانتو

17 شهريور 1400 | 1 نظر | 422 بازدید

مانتو به عنوان یکی از پرکاربردترین لباس هایی که خانم ها با آن روزانه سر و کار دارند، نقش مهمی در زندگی ایفا می کند. مدل مانتوهایی که شما به عنوان یک خانم انتخاب می کنید، روی برداشتی که دوستان و آشنایان در نگاه اول به شما دارند، تاثیر می گذارد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید برای انتخاب مدل مانتو مد نظرتان باشد، رنگ سال است.

بسیاری از بانوان به دنبال این هستند که بتوانند مانتویی زیبا و مناسب انتخاب کنند که باید برای خرید آن اصولی را رعایت کنند و هر مدل مانتویی را در زمان مناسب خود بپوشند. مدل این مانتوها عبارتند از مانتوی روزمره، اسپرت، رسمی، اداری، مجلسی، شنل و پانچو.

انتخاب مدل مانتوی مناسب و مد روز می تواند روی جذابیت و زیبایی ظاهری شما تاثیر بسزایی داشته باشد. شما باید همیشه این موضوع را مد نظر قرار دهید که مدل مانتویی را انتخاب کنید که تن پوش شیک و مناسبی داشته باشد.

مدل مانتوها بر اساس فصل های سال، مدل ها، پارچه ها، کیفیت، بلندی یا کوتاه بودن و طراحی قسمت های مختلف مانند یقه یا آستین و یا دکمه ها انتخاب می شوند. نکات مهمی در انتخاب مانتو وجود دارد که مهمترین آنها فرم و قد شما است. یک توصیه برای خانم های قد بلند! هرگز مدل مانتو و شلوار یک رنگ نپوشید، سعی کنید مانتو و شلوار و حتی کفشتان در چند رنگ متفاوت اما در یک هارمونی انتخاب شود.

مانتوهای خیلی کوتاه نیز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد. مانتوهای زنانه کمردار تنگ می تواند شما را خوش اندام و زیبا نشان دهد. مانتویی که به انحناها و برجستگی های بدن شما تاکید بیشتری می کند و اندام شما را مناسبتر نشان می دهد.

مدل مانتوهای کشی و استرچ و کمرهای کشی برای زنان درشت اندام مناسب نیست، شما سعی کنید خطوط افقی در مانتویتان نباشد، راه راه پارچه ها و نوارها و خطوط افقی شما را چاق تر و عریض تر نشان می دهد. به دنبال مانتوهایی باشید که شکاف های پهلو و جانبی داشته باشند.

چگونه مانتو بخریم

جنس پارچه ی مانتو را چگونه انتخاب کنیم
هر خانمی دوست دارد، مانتویی را انتخاب کند که از نظر رنگ و جنس برای اندام و استایلش مناسب باشد. در حال حاضر تنوع مدل، رنگ، جنس، پترن در تولید مانتو به قدری بالاست که محال است با یک بار گشتن و جستجو کردن در بازار تمامی معیارهای مد نظر را بتوان پیدا کرد.

جنس پارچه ی مانتو قطعا اولویت اول را برای یک خرید دارد تا نتیجه ی رضایت بخشی برایمان داشته باشد. بسیاری از افراد از جنس و نوع پارچه آگاهی ندارند و سردرگم به دنبال خرید یک لباس با کیفیت می گردند! یکی از مهمترین نکاتی که در جنس مانتو لازم است رعایت شود میزان چروک پذیری جنس پارچه است، به خصوص در مانتوهای غیر اسپرت مانند مانتوهای اداری و مانتوهای دانشجویی که ممکن است مدت زیادتری از لحاظ ساعات کاری و روزهای استفاده در طول هفته در تن خانم ها بماند و چنانچه چروک پذیری آنها زیاد باشد بخصوص برای خانم های شاغل دردسر خاص برای عوض کردن هر روزه یا شستشو و اتوی هر روزه فراهم می نماید.

یکی از بیشترین انواع پارچه ها که در دوخت مانتوها استفاده می شوند را می توان به پارچه های نخی که در مانتوهای بهاره و تابستانی بیشتر به کار می روند اشاره نمود که به راحتی هوا را از خود عبور می دهند و باعث خنکی می شوند و برای فصول گرم بهترین گزینه هستند.

چند نوع جنس پارچه ی پر کاربرد که در تولید مانتو بیشتر استفاده می شوند عبارتند از؛ پارچه ی نخی، کرپ، ارگانزا سوزن دوزی ماه تاب، ارگانزا طرح پوست ماری مارسلا، حریر ژاکارد آماسی رانا، پارچه ی نخی سافت سیرول، جناغی ساده، جودون پلی استر پنبه، وال دیپلمات آسیمن، جین، کتان، ساتن، ریون و چرم.

هماهنگی رنگ مانتو با رنگ پوست صورت
رنگ پوست معمولی
اگر رنگ پوست معمولی دارید، می توانید از هر رنگ مانتویی استفاده کنید، رنگ تیره و روشن با این رنگ پوست همخوانی دارد.

رنگ پوست تیره
برای اینکه نشاط و شادابی را به چهره ی خود ببخشید باید از رنگ روشن در پوشش خود استفاده کنید، بهتر است از رنگ های سفید، آبی روشن، طوسی روشن، بژ و صورتی استفاده کنید.

رنگ پوست روشن
رنگ های مناسب این گروه که با رنگ پوستتان تضاد داشته باشد، بهتر است از رنگ های آبی ملایم، آبی سیر، قهوه ای و بژ استفاده کنید و از پوشیدن رنگ های قرمز، زرد، نارنجی، سفید و ارغوانی پرهیز کنید. موسسه ی بنتون رنگ سال۲۰۲۱ را ترکیب دو رنگ معرفی کرده است و خاکستری و زرد روشن را به عنوان رنگ سال معرفی کرد.

ترکیب این دو رنگ برای افزایش امید انتخاب شده است. از دیدن خاکستری و زرد روشن باید این احساس در ما به وجود بیاید که همه چیز روشن تر است و این تاریکی و سردی که در خاکستری پنهان است، با گرما و روشنی رنگ زرد کنار زده خواهد شد. یکی از مهمترین عوامل انتخاب و ترکیب این دو رنگ می تواند امید بخشی برای مبارزه با ویروس کرونا در سراسر دنیا باشد.

با مانتوهای آماده از ایرادات خیاطی در امان می مانید
دربسیاری از مواقع بعضی از خانم ها از دوخت مانتوی خود شاکی هستند، چون تمیزکاری را رعایت نکرده اند، آن ها مبلغ زیادی را برای خرید پارچه پرداخت کرده اند اما لباس شان پر از ایرادات است. بعضی از خیاط ها در دوخت خود از نخ درست، استفاده نمی کنند یا از بسیاری از درزها و دوخت ها عبور می کنند و همین کار باعث می شود، مشتری ناراحت شود و دیگر به آن خیاط اعتماد نکند. حال آنکه با خرید مانتوهای آماده این نگرانی ها وجود نخواهد داشت.

راهنمای خرید مانتو

نحوه ی صحیح اتو کشی
دقت، ظرافت و خلاقیت در خیاطی، یکی از اصلی ترین کارها در تمیزدوزی لباس است. یک خیاط ماهر می داند چه زمانی در کار خود از زیپ ها و دکمه های مخفی استفاده کند و توانایی ترکیب پارچه ها، دکمه ها و نخ ها را دارد. برای اینکه کاری با کیفیت و لباس شکیل و متناسب با توانایی خود و سلیقه ی مشتری بدوزد نیاز است که فنون تمیزدوزی را یاد بگیرد و از آن در دوخت لباس های مختلف استفاده کند.

قیمت مانتوها بستگی به جنس مرغوب یا غیر مرغوب آن است
هر چه قدر مقدار کاری که روی مانتو انجام شده باشد و جنس پارچه ی آن مرغوب و عالی باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت؛ البته مقدار پارچه ی مصرفی هم بستگی به میزان بلند بودن آن دارد که اگر مانتو بلند مد باشد که قیمت بالاتر است. قیمت مانتو بنابر دوخت، طرح، جنس پارچه، مدل مانتو و همین طور اسم برند مانتو تعیین می شود.
https://www.reesstores.com/products/list/mantou

0 لایک نظر دهید