• hossien100
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 2
  • عضویت: 03 مرداد 1400

سقوط قیمتی کاردانو

10 مرداد 1400 | 1 نظر | 207 بازدید

تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال، پیتر برنت، ضمن اشاره به یک الگوی نزولی کلاسیک در نمودار کاردانو، گفته است که احتمال میدهد قیمت کاردانو با سقوطی ۹۰ درصدی مواجح شود. این گفته در حالی است که بعضی از کارشناسان دیگر هم از احتمال سقوط قیمت کاردانو خبر داده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، در حال حاضر کاردانو درگیر تبدیل‌شدن به یکی از پلتفرم‌های اصلی قراردادهای هوشمند است. از اواسط ماه جاری پشتیبانی از قراردادهای هوشمند در قالب یک به‌روزرسانی بزرگ، در شبکه آغاز شده است. بنیان‌گذار کاردانو، چارلز هاسکینسون، تأیید کرد که چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار توکن غیرمثلی بر بستر دفتر کل عمومی کاردانو به فروش رفته است.
همینطور از طرفی دیگر ، صرافی غیرمتمرکز ساندی سواپ (SundaeSwap) که اولین صرافی غیرمتمرکز حوزه دیفای روی کاردانو است، به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران ADA از این موضوع به‌عنوان تسریع‌کننده (کاتالیزور) احتمالی روند صعودی کاردانو یاد می‌کنند.

با توجه به تحلیل‌ و گفته هایی که پیتر برنت ارائه کرده است، رشد پروژه کاردانو، ممکن است به افزایش پذیرش ADA منجر نشودسقوط بیش از ۶۰ درصد واقعیت دارد؟
پیتر برنت دیروز با منتشر کردن نموداری از تشکیل الگوی نزولی روی نمودار کاردانو خبر داد. او همچنین با توجه به الگوی سر و شانه روی نمودار، پیش‌بینی کرد : امکان اینکه کاردانو درگیر یک روند نزولی شود وجود دارد . این در حالی است که قیمت کاردانو از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال بیش از ٪۶۰۰ رشد و ارتقا پیدا کرده است.

الگوی سر و شانه زمانی روی نمودار تشکیل می‌شود که قیمت ۳ قله متوالی را بالای یک سطح حمایتی تشکیل داده باشد. در الگوی سر و شانه، قله وسطی باید بزرگتر از دو قله کناری باشد. در این الگو عموماً دو قله کناری طولی یکسان دارند. پس از ثبت این الگو، معمولاً قیمت به زیر ناحیه حمایتی که «گردن» نام دارد سقوط می‌کند. اندازه این سقوط معمولاً به طول فاصله قله وسطی تا سطح حمایت است. همان طور که در نمودار برنت می‌توان مشاهده کرد، کاردانو چنین الگویی را ثبت کرده است.

پیتر برنت در تحلیل خود پیش‌بینی کرده است که ممکن است شاهد سقوط نرخ مبادله ADA/ USD تا ۰.۱۲ دلار باشیم که این یعنی سقوطی ۹۰ درصدی نسبت به نرخ فعلی است. هدف سود در این سقوط ۰.۳۵ دلار، معادل ٪۶۰ پایین‌تر از سطح فعلی است.

برنت درتحلیل وگفتوگو هایش به دقت پیش‌بینی‌های گذشته‌اش هم نیز اشاره داشت. او در یکی از تحلیل‌های سال ۲۰۱۸ خود، با اشاره به الگوی مثلث نزولی، اصلاح قیمت لایت کوین را پیش‌بینی کرده بود. قیمت لایت کوین در سال ۲۰۱۷ از ۴ دلار به ۴۲۰ دلار رسیده بود. برنت در توییت اخیر خود گفت:

وقتی اوج قیمت لایت کوین در سال ۲۰۱۸ را تعیین کردم، با سیلی بزرگی از مخالفان و تمسخرها ناهنجار روبه‌رو شدم. سلام به طرفداران کاردانو که می‌خواهند مثل گذشته به مسخره گیرند ومخالفت کنند ! منتظر باشید!آیا ۲۰۱۸ تکرار می‌شود؟
سقوطی که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد و همه ما شاهدش بودیم به‌دلیل شکست عرضه‌های اولیه سکه بود. پژوهش استاتیس گروپ (Statis Group) نشان می‌دهد که ٪۸۰ از استارت‌آپ‌های بلاک چینی که از طریق بیت کوین، اتر و دیگر ارزهای دیجیتال برتر بازار سرمایه جذب کردند، موفق نشدند یک محصول کارآمد تولید و عرضه کنند.

همینطور اکثر این پروژه ها کلاهبرداری از اب در آمدندبه همین خاطر این موضوع باعث شد تا فشار نزولی روی بازار افزایش بیابد . سال ۲۰۱۸ و همزمان با اوج‌گیری ترس و بلاتکلیفی، قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از ٪۸۰ درصد کاهش پیدا کرد.

از طرفی دیگر روند صعودی سال ۲۰۲۰ را داریم که با تکیه بر چالش‌های اقتصاد کلان ایجاد شد. مثلاً، فدرال رزرو برای مقابله با تأثیرات بحران کرونا، دست به دامان سیاست‌های تسهیل کمی شد؛ در نتیجه این اقدامات نرخ بهره به نزدیک صفر رسید و خرید ۱۲۰ میلیارد دلار دارایی باعث شد تا سرمایه‌گذاران به‌دنبال جایگزین‌های بهتری برای بازارهای پرریسک بگردند.

ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) قیمت بیت کوین به زیر ۴,۰۰۰ دلار رسید و حدود یک سال بعد موفق شد اوج ۶۵,۰۰۰ دلاری خود را ثبت کند. پس از این اتفاق، بسیاری از آلت کوین‌ها بازار هم پا جای پای بیت کوین گذاشتند. کاردانو هم یکی از همین ارزهای دیجیتال بود که موفق شد روند صعودی قدرتمندی را ثبت کند. در حال حاضر قیمت کاردانو ٪۷,۰۰۰ درصد با کف ماه مارس ۲۰۲۰ فاصله دارد.

داده‌های کریپتو واچ (Crypto Watch) نشان می‌دهد که همبستگی ۳۰ روزه بیت کوین و کاردانو نزدیک به ۰.۸۵ قرار دارد.

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری هشد (Hashed)، سیمون کیم (Simon Kim)، در مصاحبه چند ماه قبل خود توضیح داد که بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ تفاوت‌های زیادی با بازار سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ دارد. او با بیان این که از نظر فاندامنتال با دو بازار کاملاً متفاوت طرف هستیم، گفت:

درحال حاضر پروژه‌های مختلف دیفای در حال ایجاد ارزش مبتنی بر یک مدل کسب‌وکار واضح وشفاف هستند.و همینطور شاهد سرمایه‌گذاری‌های بی‌سابقه‌ای از طرف سرمایه‌گذاران نهادی هستیم. سوم این که اکثر شرکت‌های مختلف چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت غیرمستقیم در حال ورود به این بازار هستند.

او از ویزا و پی پل به‌عنوان مثال از این شرکت‌ها یاد کرد. پی پل سال گذشته وارد این حوزه شد و مسترکارت هم بارها از علاقه خود نسبت به ورود به این بازار خبر داده است.

یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار با نام مستعار رکت کپیتال (Rekt Capital)، می‌گوید قیمت کاردانو برای اینکه بتواند روند صعودی خود را ادامه دهد، باید در بالای ۱.۳ دلار بسته شود. تحلیل‌گر وب‌سایت کوین تلگراف هم با اشاره به جهش به بالای ۱.۳۳ دلار عنوان کرد که احتمال رسیدن قیمت به ۱.۹ دلار وجود دارد. او در بخش دیگری از تحلیل خود گفت:

اگر قیمت فعلی سقوط کند و به زیر ۱.۲ برسد، سناریوی صعودی باطل می‌شود و ممکن است شاهد افزایش فشار نزولی در بازار باشیم. افزایش فشار ممکن است باعث سقوط تا حمایت ۱ دلاری نیز شود.

احتمال سقوط ۶۰ تا ۹۰ درصدی کاردانو به گفته کارشناس ارزدیجیتال
منبع:https://mihan.vip/

0 لایک نظر دهید