• سحر
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1

شب یلدا

28 آذر 1397 | 6 نظر | 2126 بازدید

برای شب یلدا عروس برای تزییینات پذیرایی رو باید چیکار کنه همم چه لباسی بپوشم هم من هم همسرم ک مناسب باشه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

0 لایک
  • ارمغان
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 291
28 آذر 1397 | 08:49:52 ق.ظ

برای شب یلدا اصولا خانواده پسر 1 خنچه ایی رو می فرسته خانه دختر . حالا بعضی ها مفصل تر جشن می گیرن بعضی ها خودمونی و صمیمی .
توی این خنچه معمولا 1 سبد میوه، هندوانه ،انار ، گل ، آجیل یلدا ، شیرینی ، لبو ، باقالی ، لواشک ، گل نرگس ،پشمک و کادو که لباس زمستونی می ذارن ، می شه سکه باشه ، می شه طلا باشه ، می شه پارچه باشه ، می شه همه ی اینا باشه که کلا بستگی به خودشون داره . حالا هر کی هر چی بخواد می ذاره دیگه .
بعد خانواده ی دختر برای پسر هم کادو می گیرن حالا این کادو می تونه سکه باشه می تونه لباس زمستونی باشه یا هر چیزییییی
قدیم رسم بوده خانواده ی پسر واسه مادر و پدر و خواهر و برادر عروس هم کادو می گرفتن بعد خانواده ی دختر هم واسه خانواده پسر کادو می گرفتن اما الان دیگه کسی این کار رو انجام نمی ده .
من خودم یلدا پیراهن زرشکی می پوشم همسرم کت تک می پوشه رنگکرواتش رو با لباس من ست می کنه .
اگر خودمونی هست مراسمتون بلوز و شلوار شیک تر می شه همسرت هم 100% رسمی باشن . اما اگر مهمونی گرفتین پیراهن بهتر می شه 100% .
تزیئن خوراکی هایی که خودتون تو خانه می خوای انجام بدین هم همون حالتی که همیشه انجام می دادین حالا می تونی منوی اون چیزایی که قرار هست سرو کنین رو با انار و لبو و این جور چیزا قاطیش کنی که با تم یلدا هم بخوره .

0 لایک نظر دهید
  • nahal.gh
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 25
28 آذر 1397 | 11:37:20 ب.ظ

بستگی داره مراسمتون چجوریه رسمی یا خودمونی کلا بهتره قرمز بپوشید باحالتر میشه.
خانواده عروس یک میز رو تزئین می کنن و خانواده داماد هم آجیل و گل و هندوانه و این چیزا میارن به علاوه کادو که بستگی به مرام وضع مالیشون دار میتونه یه لباس باشه یا طلا

0 لایک نظر دهید
  • ساحل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 232
29 آذر 1397 | 12:28:35 ب.ظ

بستگي به مدل خانواده خودتون و دختر داره
ولي بدين گل فروشي هندوانه براتون تزيين كنه و گل يا گلدون خوشگل و اگر ميتونيد يه تيكه طلا يا سكه و پشمك و انار دون شده

0 لایک نظر دهید
  • ارمغان
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 291
30 آذر 1397 | 11:50:52 ب.ظ

عزیزم من این رسم و رسومی که گفتم واسه ترک ها هستش به نظرم هر کسی رسم شهرش رو حفظ کنه خیلی قشنگه

0 لایک نظر دهید
  • زنجاب
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 15
16 اسفند 1399 | 04:28:45 ب.ظ

سپاس از مطلب مفیدتون

0 لایک نظر دهید