• shahlaaaaaaaaa
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 32

بهترین فاصله سنی بچه اول و دوم

10 مرداد 1397 | 15 نظر | 7947 بازدید

من بچه اولم 7 سالشه خیلی تنهاست خیلی پشیمونم که بچه دوم نیاوردم. به نظرتون الان دیر شده؟ فاثله سنیشون زیاد میشه؟اوردنش بهتر از نیاوردنشه؟ میشه از تجربه های خودتون و اطرافیانتون بگید؟
ما اوضاع مالیمون تا چند سال پیش خوب نبود ولی یه مدت که خداروشکر وضعمون خوب شده بود البته الان با این وضعی که پیش اومده نمیدونم همه چی بهم بریزهیا نه. بچه رفاه میخواد نمیتونستم ریسک کنم بچه بیارم. الان به نظرتون اوردنش کار درستیه یا نه ؟

2 لایک
  • مهسا.آ
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 3
10 مرداد 1397 | 01:55:44 ب.ظ

شهلا جون من و برادرم ده سال اختلاف سنی داریم ولی با این حال خیلی به هم نزدیک بودیم. پدر و مادرم که از هم جدا شدن بعدش برادرم رفت خارج از کشور ولی رفتن اون خیلی اذیت کننده تر از جدایی مامان بابام بود. شاید یکی از دلایل نزدیکی من و داداشم همین دعواهای مامان بابام بود. اما الان که دیگه خواهر برادری ندارم ایران خیلی احساس تنهایی میکنم و هرروز میگم کاش به این دنیا نمیومدم خودخواهی کردن پدر ومادرم. شما هم اگه زندگیتون واقعا خوبه بچه بیارید که یه ادم دیکه رو بدبخت نکنید.

2 لایک نظر دهید
  • safoora6069
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 8
11 مرداد 1397 | 09:15:43 ب.ظ

بهترین فاصله سنی دو تا بچه ۱۸ماه تا ۳۰ ماهه. و نیاوردن بچه بهتر از یه بچه ست. تک فرزندا خیلی آسیب پذیرن یا منزوی میشن یا عصبی. هرچند تفاوت سنیشون زیاد میشه اما اگه رابطه خودتون خوبه بیارید دومی رو ولی از لحاظ مادی فرهنگی و همه چی خیلی باید اوکی باشید‌. شما در قبال فرزند مسئولید

2 لایک نظر دهید
  • لیا
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 9
14 مرداد 1397 | 09:35:20 ق.ظ

من دو تا یرادر و یه خواهر بزرگتر از خودم دارم کوچیکترینشون 10 سال ازم بزرگتره و انگار نه انگار که سه تا خواهر برادر دارم خواهشا اگه میخوای بچه دوم رو بیاری همین الان بیار چون دیر میشه و انگار نه انگار که دو تا هستن. جفتشون احساس تنهایی می کنن. البته این خیلی بستگی به سیاسیت های تربیتی شما هم داره و ممکنه این فاصله سنی پوشیده بشه با یه چیزایی

2 لایک نظر دهید
  • شیرین
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 4
14 مرداد 1397 | 03:53:07 ب.ظ

بچه دوم رو میخوای به خاطر بچه اول بیاری؟؟؟ چرا اونوقت؟ یعنی بچه دومت رو فدای اولی کنی؟
هروقت احساس کردی توانایی خوشبخت کردن بچه دوم رو داری بچه دومت رو بیار. اینجوری بخاطر اولی یه ادم دیگه رو میخوای وارد این دنیا کنی و به وجودش بیاری. اونم دنیایی که زندگی توش جهنمه. همون اولی هم نباید میاوردی حالا جلوی دومی رو بگیر من و همسرم توافق کردیم کلا بچه دار نشیم.

2 لایک نظر دهید
  • vahid
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1
15 مرداد 1397 | 01:23:49 ق.ظ

سلام نمیدونم این شیرین خانم هدفش چی بوده ازاین بیانات بینیدخواهرمن خدای بزرگ درراستای گمان بنده هاش حرکت میکنه هرچیزی درخواست میدیم همون چیز رودریافت میکنیم پس حس خوب اتفاقات خوب ومطمیناا حس بد اتفاقات بد بیرون زتونیست هرآنچه درعالم هست ازخودبطلب هرآنچه خواهی که تویی...
خدای مادریای بذل وبخشش هست فقط کافیه توبخوای آیابنظر یه لیوان یاپارچ یاحتی تانک آب برداشتن ازدریا چیزی ازش کم میشه ؟؟؟؟؟ داشتن فرزند یه نعمته اصلاچراهمش بفکرنداری وبدبختی هستیدبه این فکرکنیدکه بچه می ایدوآینده ای بزرگ برای مارقم میزند همش شکویه وگلایه وتاثیرات منفی روی خودتون نزارید همیشه به خوبی ها به نعمتهای خدای بزرگ فکرکنید خدای بزرگ مارو اشرف مخلوقات قرارداده هیچوقت یادتون نره...یاعلی مدد.وحیدوطنی استان یزد

پاینده وسربلندباشید
0 لایک نظر دهید
  • ملودی
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 7
19 مرداد 1397 | 11:55:45 ق.ظ
در پاسخ به vahid
سلام نمیدونم این شیرین خانم هدفش چی بوده ازاین بیانات بینیدخواهرمن خدای بزرگ درراستای گمان...

ممکنه به خدا بگید روزی این بچه های بدبخت سر چهارراه رو هم برسونه؟
کی این حرفای آب دوغ خیاری منقرض میشه؟ بابا خدا بهمون عقل داده. این همه دهه شصتیا دارن تو بدبختیشون می لولن بخاطر همین افکاره! آره خدا روزی بچه دوم و سوم و دهم رو میرسونه ولی اینجوری که از روزی بچه اول میزنه میده دومی از دومی میزنه میده به سومی
بچه باید تو رفاه بزرگ شه باید آیندش تامین باشه
التماس تفکر

2 لایک نظر دهید
  • مهرانه
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 17
20 مرداد 1397 | 09:59:41 ق.ظ

آقا وحید شما توی جامعه ایران دارید زندگی میکنید. شما شغل مناسب تحصیلات و شان خانوادگی خودتون دارید. آقا وحید میشه بگید هزینه تحصیل بچه با توجه به حقوق یه کارمند چطوری تامین میشه.الحمداله ما که تو تهران اصلا مدرسه دولتی نداریم..
سالی 10 میلیون تومن واسه پیش دبستانی باید هزینه کرد... بچه حداقل سالی یه بار مسافرت نمیخواد. مواد غذایی نمیخواد دارو و درمان نمیخواد .. تا کی میخوایم شعار بدیم.تو توهم زندگی کنیم.

1 لایک نظر دهید
  • Shaghayegh69
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 25
21 مرداد 1397 | 11:40:12 ق.ظ

بهتون پیشنهاد میدم اگه قصد اوردن بچه رو دارید کتاب "نامه به فرزندی که هرگز متولد نشد" رو بخونید
خوب فکر کنید بعد ببینید دلتون بازم میخواد بچه بیارید یا نه فرزند دوم هم همینطور.
این کتاب یه سری واقعیات رو میگه که جالبه. ببیینید نمیخواد منصرفتون کنه بعد خوندنش خودتون به نتیجه میرسید که بچه بیارید یا نه
هرکاری انجام میدین با اگاهی باشه خواهشا

من روزای خوبو جذب میکنم عروسی شهریور 97
1 لایک نظر دهید
  • آرام
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 15
21 مرداد 1397 | 05:26:41 ب.ظ

من این کتاب رو خوندم و خیلی جالبه.
اما در مورد بچه دوم ، من کاملا موافقم. آوردن بچه دوم باعث میشه بچه ها از لحاظ روانی در شرایط بهتری بزرگ بشن. وقتی دو تا هستند یاد می گیرند که همه توجه فقط به یک نفر نیست. و بچه ها خودخواه و از خودراضی بار نمی آن. با هم دعوا می کنند و با هم آشتی می کنند و یاد می گیرند همدلی کردن رو با خواهر یا برادرشون.
کلا دو تا بچه خیلی از تک فرزندی بهتره. برای پدر و مادرها هم ممکنه از لحاظ اقتصادی سخت باشه ولی در کل خیلی خیلی بهتر است.

0 لایک نظر دهید
  • elnaz
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 79
23 مرداد 1397 | 03:28:27 ب.ظ

هفت سال اختلاف سنی زیادی نیست اما اگه شرایط اقتصادی بخواد اینجوری بمونه به نظرم بچه آوردن ظلم به بچس...

0 لایک نظر دهید
  • khorsand
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 14
11 مهر 1397 | 10:26:25 ق.ظ

این موضوع دقیقا یه هندونه در بستس .... زیاد بهش فکر کنه آدم گیج میشه ... خیلی چیزا نقش داره مثلا جنسیت بچه ها و شخصیت خود پدر و مادر .... ولی حالا تو این دوره زمونه و اوضاع نابسامان اقتصادی اگه تصمیم دارین بیشتر از یه بچه داشته باشین پیشنهاد می کنم بیشتر از دو سال اختلاف سنیشون نباشه که باهم بزرگ بشن و مراحل مختلف زندگیشونو با هم شریک باشن (ینی مثلا نوجوونی و جوونیشون با هم شروع و تموم بشه)

0 لایک نظر دهید
  • respina
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 8
11 مهر 1397 | 03:16:11 ب.ظ

آخه بچه توی این اوضاع میخواید چیکار ؟؟ همون اولی رو هم نباید می آوردید!! میره مدرسه دوست پیدا میکنه از تنهایی در میاد!!!

0 لایک نظر دهید
  • سروش
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 5
11 مهر 1397 | 05:08:24 ب.ظ

به نظرم 3 سال خوبه

0 لایک نظر دهید
  • دلارام
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 15
01 آبان 1397 | 08:41:31 ق.ظ

وقتی خود خدا گفته که به من توکل کنید و نسلتونو روی زمین گسترش بدید دیگه از چی میترسید؟ دیگه از حرف خدا بالاترم هست مگه؟ انشالله که خیره و تموم استرس و نگرانی شما حل میشه

0 لایک نظر دهید