• بهانه
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 2

معایب مدت زمان عقد طولانی

03 مرداد 1397 | 10 نظر | 3079 بازدید

سلام. ممکنه از تجربه هاتون به من بگید ما 7 ساله دوستیم خیلی خسته شدم و میخوام عقد کنیم بتونیم باهم بریم مسافرت مهمونی رفت و امد کنیم و با خونوادم ارتباط داشته باشه اما فک کنم شرایط عروسی رو حالا حالاها نداشته باشیم. جیکار کنیم به نظر شما؟ عقد چند سال بشه طولانی و بده؟ و اصلا چیش بده

1 لایک
  • نسیم
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 106
05 مرداد 1397 | 04:37:31 ب.ظ

دوستم ۴ سال دانشگاه عقد بودن بعد عروسی کردن کمتر از ۶ ماه طلاق گرفتن. به خاطر مشکلات جنسی. یا قبلش باید رابطه داشته باشین یا نه که اگه نه ممکنه دیگه بعدش نتونید

هر چیز که در جستن آنی آنی
1 لایک نظر دهید
  • Elham7
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 36
05 مرداد 1397 | 07:25:38 ب.ظ

ما 5سال دوست بودیم یه سال عقد. دوستی سخته ولی سختتر از عقد نیست. ازدواج مسئولیت داره. تو ایران خصوصا که خونواده ها نقششون پررنگه. و مسئولیت اونارو هم دارید
به نظر من زمانی عقد کنید که طول مدت عقدتون کمتر از یه سال شه. اذیتای دوره عقد اینه زن و شوهرید. ولی بعد هر مسافرت و هر مهمونی باید از هم جدا شید. بعضی وقتا خونواده ها با شوهر دخترشون مشکل مسئولیت هزینه پیدا میکنن. چند. سال شدنش سخته واقعا.

1 لایک نظر دهید
  • لیالی
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 21
05 مرداد 1397 | 08:35:25 ب.ظ

من فعلا. 4ماهه تو عقدم ولی از معایب عقد طولانی میتونم به روانی شدن اشاره کنم. والا این۴ماه ما خیلی مشکل داشتیم نمیدونم کسایی که ۴سال عقدن چی به سرشون میاد.
ما فقط پنجشنبه جمعه ها اونم بعد از ظهر به بعد میتونیم باهم باشیم که اونم مجبوریم بریم خونه مامانا. اگه عروسی کنیم خوبه لااقل وقت شام و خواب باهمیم الان اون دوشب خونه ماماناییم اونم با حضور بقیه و اصلا نمیرسیم باهم باشیم حرف بزنیم. الان فقط تلگرامی باهمیم.
خدا رو شکر من دستم تو جیب خودمه مشکل هزینه و دعوا سرش رو ندارم اگه اونم بود که دیوونه میشدم

1 لایک نظر دهید
  • نازیلا
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 1
06 مرداد 1397 | 12:33:38 ب.ظ

یکی از معایب عقد طولانی اینه که خیلی راحت تر میشه، رابطه رو خراب کرد و بهم زد.الانم که قربونش برم فرار از مسئولیت کم نیست. آدم ها هم تنوع طلب شدن.خیلی زودتر میتونند از هم جدا بشن.
بخاطر همین عقد طولانی که میشه، مسائل خانوادگی که میاد وسط. آدمها از هم ناراحت میشند . خیلی از مسائل حاشیه ای باعث میشه دلشونو بزنه. این وسط اگه رابطه جنسی هم قبل ازدواج باهم نداشته باشند، و دوران عقد تازه با هم تجربه کنند، و توی رابطه جنسی هم تمایلاتشون بهم کم باشه بهونه بهتری میشه واسه جدا شدن با هزینه کمتر.

0 لایک نظر دهید
  • Melani
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 19
07 مرداد 1397 | 10:43:05 ق.ظ

عقد طولانی یعنی اختلافات بیشتر. مخصوصا تو روحیات دخترا خیلی تاثیر منفی داره. بعد هم دیده شده هرچی عقب میفته عروسی بازم عقب میفته یعنی پسرا اغلب عادت میکنن به اون دوران. در ضمن خیلی از پسرا انقد عقد رو طولانی میکنن تهش دخترخانم راضی میشه بدون مراسم عروسی بره خونش. خلاصه نذارید چند سال طول بکشه عشقا

0 لایک نظر دهید
  • elnaz
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 79
23 مرداد 1397 | 04:58:06 ب.ظ

سختیای عقد طولانی خیلی بیشتر از این دوره دوستیتون دوستم.الان اگه مشکلی هست بین خوتون دوتاس اما وقتی که عقد میکنین اختلافات و نظرات خانواده هام وارد میشن و طولانی بودن دوره عقد واسه رابطتون خطرناک میشه

0 لایک نظر دهید
  • titi
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 13
07 مهر 1397 | 04:00:22 ب.ظ

دوران دوستی خیلی بهتره از عقده تا از هم مطمئن نشدید عقد نکنید ، وقتی خانوده میاد وسط بعضی وقت ها اختلافات شروع میشه و کدورت ها استارت میخوره، دوران عقد طولانی هم باعث میشه خانواده پسر و خود آقا پسر هی عروسی رو بندازن عقب تر....
خلاصه اینکه دوست بمونید تا وقتی که بتونید بعد از عقد تو کمترین زمان ممکن برید سر خونه زندگی خودتون.

0 لایک نظر دهید
  • نسیم
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 106
15 آبان 1397 | 10:37:43 ق.ظ
در پاسخ به titi
دوران دوستی خیلی بهتره از عقده تا از هم مطمئن نشدید عقد نکنید ، وقتی...

گل گفتی

هر چیز که در جستن آنی آنی
0 لایک نظر دهید
  • ساحل
  • کاربر
  • تعداد پست ها: 232
08 آذر 1397 | 01:19:35 ب.ظ

من و شوهرم ٧سال دوست بوديم و ٦ ماه نامزد و عروسيمون اسفنده و فروردين عقد كردم به نظرم بهترين دورمون دوستي بود..نامزدي كه از همه بدتره چون بلاتكليفترين حالته ولي عقدم سختياي خودش رو داره..دوري تو عقد سختتره

0 لایک نظر دهید