جشن عروسی، نامزدی یا تولد در پیش دارید؟

چک لیست، مدیریت هزینه و کارت دعوت آنلاین شما با بزمینه

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

در حال حاضر در بازار کشورمان آینه و شمعدان‌های مختلف در جنس‌های متنوع موجود هستند. که هر نوع از آینه و شمعدان‌های مذکور بر اساس قیمت فروش و طراحی، مشتری‌های خاص خود را دارند. در ادامه شش نوع متداول بازار را بررسی می‌کنیم.

آینه و شمعدان خاتم کاری

خاتم‌کاری یکی از معروفترین و مهمترین هنرهای دستی ایرانی است. سابقه این هنر به صدها سال پیش از اسلام برمی‌گردد. اما اوج شکوفایی آن در دوره صفوی است. این هنر بسیار دقیق و پرکار است و تولید آن دقت و زمان زیادی می‌طلبد. جنس خاتم‌کاری ترکیبی از چوب گردو، آبنوس و استخوان شتر، عاج فیل و مفتول‌های مسی، روی و غیره است. آینه و کنسول‌های خاتم‌کاری جز گران قیمت‌ترین نوع آینه و شمعدان‌های بازار هستند و مشتریان ویژه خود را دارند.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

آینه و شمعدان برنزی

برنز یا مِفرَغ آلیاژی از مس و قلع است که از گذشته‌های بسیار دور به طور وسیعی در ساخت انواع ابزارها و مجسمه‌سازی استفاده می‌شود. این آلیاژ به دلیل سهولت کار، قیمت مناسب و مقاومت در مقابل زنگ‌زدگی در تولید آینه و شمعدان نیز بسیار محبوب است. آینه و شمعدان‌های برنزی معمولا در بازه قیمتی متوسط جای می‌گیرند و جز پرفروش‌های بازار هستند.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

آینه و شمعدان نقره‌ای

نقره فلزی سفید رنگ و براق است که از دیرباز در کنار طلا جز فلزات گران قیمت است و در ضرب سکه و تولید انواع جواهرات و ابزارهای دکوری و ظروف غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گرفته است. آینه و شمعدان‌های نقره در میان زوج‌های مدرن نیز جایگاه خود را باز کرده و در حال حاضر طرفداران زیادی دارد. آینه و شمعدان‌های ترکیب کریستال و نقره نیز بسیار مورد توجه عروس‌های مدرن قرار می‌گیرد.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

آینه و شمعدان فیروزه‌کوب

فیروزه‌کوبی نیز جز صنایع دستی ایران به شمار می‌رود که با نشاندن قطعه‌های ریز سنگ فیروزه بر روی سطوح صیقلی ابزار، ظروف و زیورآلات با پایه‌های مسی و برنزی و غیره ساخته می‌شود. اخیرا در کنار سایر لوازم تزیینی، آینه و شمعدان‌های فیروزه‌کوب نیز بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. از لحاظ قیمتی این نوع از آینه و شمعدان در دسته متوسط به بالا قرار می‌گیرند.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

آینه و شمعدان سفالی

آینه و شمعدان‌های سفالی جدیداً مد شده‌اند و بسیاری از عروس خانم‌های فانتزی علاقه زیادی به خرید این نوع از آینه و شمعدان‌ها نشان می‌دهند. این آینه شمعدان‌ها به دلیل قیمت مناسب خود طرفداران زیادی در بین زوج‌های جوان دارند و به دلیل تنوع فوق‌العاده فروش بسیار خوبی در بازار دارند.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

آینه و شمعدان کریستال

این نوع آینه و شمعدان‌ها در بازار اکثرا به صورت وارداتی بوده و ساخت کشورهایی نظیر آلمان و چک هستند. آیینه و شمعدان‌های کریستالی معمولا جزء گران‌ترین آینه و شمعدان‌های بازار هستند و به همین دلیل در میان قشر مرفه جامعه محبوبیت زیادی دارند.

چه آینه و شمعدانی برای عروسی انتخاب کنیم؟

به راحتی جشن خود را برنامه ریزی کنید
لینک این مطلب :
این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات
برای نظر دادن ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت

مه بانو | 1396 اسفند 09


به نظر من آینه کریستال با تزیین نقره از همه شیکتره